top of page

מאיזה כלים כדאי לנו לאכול כדי לשמור על בריאותנו: כלי קוקוס ובמבוק טבעיים משנים את המשחק בעידן הפלסטיק

עודכן: 11 ביולי

עידן הפלסטיק

בעידן שבו הפלסטיק שולט, מגלים יותר ויותר על חלקיקי מיקרו וננו פלסטיק שמצויים בכל פינה. מים שאנו שותים מבקבוקי פלסטיק. הבקבוקים עוברים אינסוף מדיחים, נשחקים ומעבירים חלקיקי ננו פלסטיק לשתייה שלנו, מזון שאנו אוכלים מכלי פלסטיק, בעייתי עוד יותר אם הוא עובר חימום בכלי הפלסטיק עצמו.


כולם כבר נגועים בזיהום פלסטיק שהשפעותיו על הבריאות עדיין לא ברורות עד הסוף אך ידוע שהוא עשוי לגרום לחוסר איזון הורמנלי, שיבושים בתגובה החיסונית ובעיות בריאותיות נוספות.


אך לא כולם ממתינים בשקט למחקרים נוספים שיאששו את חששותינו, יש שבחרו לקחת את המזלג בידיים ולהציע חלופה בריאה וטבעית.


פלסטיק לא בריא
פלסטיק מזיק לבריאות

כלי קוקוס ובמבוק

הכירו את כלי הקוקוס והבמבוק שלנו - קערות קוקוס טבעיות, כוסות כפיות וקשי במבוק אלגנטיים, ונירות קוקוס ריחניים שמהווים לא רק פתרון סטייליסטי ויפה לעין, אלא גם פתרון בריאותי ומחייב.


בעוד שעולם הפלסטיק ממשיך להציף את כדור הארץ בחלקיקים שקשה לראותם אך קל להרגיש את נזקם, כלי הקוקוס והבמבוק שלנו מציעים חלופה שאינה מוותרת על איכות ועיצוב.אלו הם לא רק כלי אוכל, אלא גם אמצעי להגנה על הסביבה והבריאות שלנו. בשימוש בכלים אלו אנו מפחיתים את כמות הפלסטיק שנכנסת לבתים שלנו ולטבע, וכך גם מקטינים את חשיפתנו לחלקיקים המזיקים האלה.


בנוסף, שימוש בחומרים טבעיים ביודגרדביליים - עוברים פירוק ביולוגי שהוא פירוק של חומר אורגני על ידי מיקרואורגניזמים, כגון חיידקים ופטריות, כמו קוקוס ובמבוק הוא שלב חשוב בדרך לאורח חיים בר-קיימא יותר.


חוויית בריאות מהטבע: קערות קוקוס וכוסות במבוק לצריכת מזון ושתייה

בעולם שבו תשומת הלב לבריאות ולסביבה רק הולכת וגוברת, קערות הקוקוס וכוסות הבמבוק שלנו מציעות פתרון אידיאלי לאכילה ושתייה בריאות יותר בכל גיל, ובמיוחד לילדים שגופם עדיין בתהליך התפתחות והם רגישים לחומרים מזיקים.

קערת קוקוס לקערת סמודי
קערת קוקוס לקערת סמודי

קערות קוקוס לארוחת בוקר וחטיפים בריאים

קערות הקוקוס הטבעיות שלנו הן הבחירה המושלמת להגשת גרנולה עשירה, מוזלי מזין או קעריות שייקים צבעוניות.


כוסות במבוק וקשים לשתייה טעימה ובריאה

לשתייה קרה, תה קר או שייקים, כוסות הבמבוק והקשים שלנו מספקים אלטרנטיבה ידידותית לסביבה ובטוחה לבריאות. הבמבוק, בדומה לקוקוס, הוא חומר ביודגרדבילי שלא משחרר חומרים מזיקים לשתייה. זהו חומר קל לניקוי ועמיד, שמחזיק מעמד לאורך זמן. השימוש בכוסות וקשים מבמבוק מונע את הצורך בקשי פלסטיק חד פעמיים, תוך שמירה על טעמי המשקאות טהורים וטבעיים.החשיבות של בחירה בריאה מגיל צעיר

להתחיל עם הרגלי צריכה בריאים מגיל צעיר היא לא רק עניין של טעם אלא גם של בריאות לטווח הארוך. כאשר ילדים לומדים להשתמש בכלים טבעיים ובריאותיים, הם גם נחשפים פחות לחומרים פוטנציאליים מזיקים וגם תורמים לשמירה על כדור הארץ.
אילו חומרים מומלצים ככלי אוכל ושתייה

  1. זכוכית - עשויה מחומרים טבעיים וניתן למחזור אותה. היא אינה מכילה כימיקלים העלולים לזלוג לתוך מזונות או משקאות, היא עומדת בטמפרטורות גבוהות יחסית, מה שהופך אותה לבטוחה לשימוש ממושך.

  2. סטנלס סטיל (נירוסטה) - חומר חזק, עמיד וקל לניקוי שלא מגיב עם מזונות ומשקאות, ומתאים במיוחד לשימוש חוזר ולמגע עם מזונות חמים וחומציים.

  3. קוקוס ובמבוק - שני חומרים טבעיים הנחשבים לברי קיימא וביודגרדביליים. כלי הקוקוס והבמבוק אינם רק יפים אסתטית, אלא גם לא מכילים חומרים מזיקים העלולים להשפיע על טעם המזון או לזהם את הסביבה.

  4. חרסינה - כלי חרס מציעים אלטרנטיבה טבעית וידידותית לסביבה, בעלת יכולת טובה לשמירה על טמפרטורות ולמניעת הדבקות של מזון.

  5. עץ - כלי עץ נושמים וחמימים, ומספקים חוויה קרובה לטבע. הם נחשבים לבטוחים כל עוד מטפלים בהם כהלכה ומונעים התפתחות של עובש וחיידקים.


הגיע הזמן להחליף את הישן בחדש

לא רק מטעמי אסתטיקה, אלא מתוך מודעות לבריאות הפרט והכלל. כשאנו בוחרים בכלי אוכל מקוקוס ובמבוק, אנו לא רק נהנים משיק טרנדי ויפה לעין, אלא גם תורמים לעצירת ההתפשטות של זיהום הפלסטיק. כך שלא רק שאנחנו שומרים על עצמנו, אלא גם על העתיד של כדור הארץ.


המידע והתכנים באתר אינם מהווים חוות דעת רפואית או תחליף רפואי להתייעצות עם רופא או דיאטן/ית. כל תוכן המופיע באתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואין לראות בו בדרך כלשהי יעוץ רפואי ו/או המלצה לטיפול ו/או תחליף לטיפול. השרותים והמידע באתר זה הינם כלליים ולא ניתן להתאימם באופן פרטני לצרכיו של כל אדם ואדם ועל כן לצורך קבלת טיפול רפואי ו/או יעוץ אישי יש לפנות לרופא/ה ו/או דיאטן/ית.

163 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page